GÖRSEL ZEKÂNIZI BİLİNÇALTINIZI EĞİTMEDE KULLANMAK!

Spot: Görsel zekânız kullanarak yeteneklerinizi daha kolay fark edebilirsiniz. Subliminal mesajlarla bilinçaltınızdaki gizli yeteneklerinizi keşfedin.

     Görsel Zekâ, resimlerle, şekillerle düşünebilme, görsel dünyayı algılayabilme, şekil, renk ve dokuları zihnin gözleriyle görebilme ve bunları sanatsal formlara dönüştürebilme yeteneği olarak adlandırılabilir. Bu zekâya sahip kişiler görerek ve izleyerek daha çabuk öğrenir ve kendilerini bu şekilde daha kolay eğitebilirler. Harita, şekil ya da işaretleri daha kolay yorumlayabilir ve algılayabilirler. Resim grafik veya karikatür çizmek gibi yetenekleri edinebilirler. Bu uygulamalardan daha çok zevk alır ve bunları kolayca uygulayabilirler. Yani sanata düşkün ve becerisi yüksek kişilerdir. Sunuş becerileri yüksek olduğu için iyi bir anlatıcı ya da tiyarocu olabilirler.bili

Peki, bu gibi kişilerin hiç mi problemi olmaz? Ya da hiç mi kötü alışkanlıkları olmaz? Tabiki onlarında değiştirmek istedikleri birçok şey olabilir. Bunları da birçok farklı şekilde yapabilirler. Bu yollardan biride subliminal mesajları bilinçaltına işleyerek, dayatmak istedikleri fikri bilinçaltının hizmetine sunmaktır.  Ama görsel zekâya sahip kişiler en iyi görsel olarak öğrenebildikleri için, subliminal mesajları müzik dosyalarına ya da ses dosyalarına gömmek her zaman istenen sonucu vermeyebilir.  Peki, onlar öğrenmek istediği herhangi bir şeyi bilinçaltına nasıl öğretir? Merak ediyorsanız okumaya devam edin.
Subliminal mesajlar birçok farklı şekilde bilinçaltına mesaj gömebilir. Ama görsel zekâya sahip kişiler daha görsel öğrendikleri için onların bilinçaltına mesaj gömme işlemide görsel yapılmalıdır. Yani müzik ya da sese gömmek yerine ya bilgisayar ekranına ya da fotoğraflara gömmek ve bu şekilde öğrenmek daha kolay olacaktır. Bu iş için yazılmış onlarca farklı program mevcut. Bu programların çalışma prensibi istediğiniz konudaki mesajı belirledikten sonra o mesaj belli saniyeler arasında çalıştığınız bilgisayar ekranına yansıtılması ve algılamayan bilincinizi saf dışı ederek bilinçaltınıza istenilen mesajların iletilmesidir. 

Mesajlar sizin istediğiniz zaman diliminde ve istenilen sıklıkla yansıtılır. Siz bu mesajları görmeden her zaman ki yaptığınız işe devam ederken; bir yandan da bilinçaltınızı görsel olarak eğitirsiniz. Son derece kolay ve kullanışlı değil mi? Bir taşla iki kuş.
Bu program sayesinde görsel zekâya sahip kullanıcılar istenilen her şeyi son derece kolayca ve çok kısa bir sürede bilinçaltlarına empoze edebilirler. İster çalışırken; ister dinlenirken…
Görsel zekâya görsel mesaj…

İşte bu kadar kolay…
Serkan ERTEM
Kaynak: www.gencgelisim.com