Kitap, Kitap, KitapKitaplarımız gül bahçeleridir. Her bir sayfayla bir yaprak koparırız o güllerden ve o yapraklar asla solmaz her daim bize güç verir yolumuza ışık tutar. Tıpkı insanlar gibi kitaplar da bin bir çeşittir ve hepsi ayrı bir emek, ayrı bir maceradır.

Kitapları filmler veya oyunlardan farklı kılan şey henüz para babalarının ona el atmamış, milyar dolarlık satışların gerçekleşmemiş olmasıdır. Dijitalin hayatımızı esir aldığı şu günlerde ona ne kadar sıkı sıkı sarılırsak o kadar huzur bulacak, hayata daha iyi bakacağız.
Filozof'un da dediği gibi bazı kitaplar yutulmalı, bazıları tükürülmeli bazıları ise bol bol çiğnenip sindirilmelidir.

Mücehverden vergi alınmayıp kitaptan tonla vergi alınan berbat (yoksa şüpheniz mi vardı?) bir ülkede yaşadığımız için kitap gibi bir ürünü elde etmek maddi sıkıntılara yol açabiliyor özellikle öğrenciler için. Bu nedenle internetde tonla dolaşan bir sürü rehber ile kitapları nereden ucuza alabileceğinizi öğrenebilirsiniz, hatta öğrenmelisiniz de. Gidip de D&R'dan altına parasına kitap almayın her ne kadar kitaplar altından daha değerli olsa da kazık yememek için bu ülkede, bayağı bir çaba sarf etmemiz gerekli.

Çoğu kişiye sorsanız keşke okulumu okusaydım der ama çok azı keşke daha çok kitap okusaydım der. Bu sistemde okullar geleceğin finansörleridir ancak kitaplar bin yıl geçse de aklın ve bilginin finansörü, çarpık ve bozuk sistemlerden sıyrılıp huzur bulduğumuz yastıktan kalelerimiz olacaklardır.

M. E. Ö.